Zdrowo i sportowo

Zdrowo i Sportowo to akcja skierowana do przedszkoli oraz szkół podstawowych. Jej głównym celem jest aktywizacja ruchowa dzieci do 10 roku życia. Chodzi o to, by pokazać dzieciom jak fajne jest uprawianie sportu, czy też ogólnie aktywność ruchową. Ile przynosi to radości, jak wpływa na sprawność, samopoczucie, buduje relacje z innymi członkami grupy. Służą temu zajęcia sportowe, które przeprowadzane są w zgłoszonych do projektu placówkach.

Równocześnie akcja ma też pokazać nauczycielom, wychowawcom i opiekunom, że ćwiczyć można praktycznie zawsze i prawie wszędzie. W projekcie nie ma zgody na łatwe wyjaśnienia, typu „u nas nie ma odpowiedniej sali”, „pogoda dziś jest nieciekawa” czy też „gdybyśmy mieli takie wyposażenie to…”. Podczas zajęć, ale przede wszystkim też w przesyłanych co tydzień materiałach, pokazane są gotowe propozycje ćwiczeń i zabaw.

Zdrowo i Sportowo

Formularz zgłoszeniowy


Bulk email software by FreshMail

„Zdrowo i Sportowo”
Bezpłatna akcja
dla Twojego
przedszkola lub szkoły.

Akcja jest też skierowana bezpośrednio do rodziców. Z jednej strony bowiem prezentuje gotowe materiały czy to w postaci filmów, czy też artykułów odpowiadających na wiele pytań związanych z prawidłowym rozwojem dziecka. Z drugiej strony z całą mocą podkreślany jest fakt, że najlepszą i najskuteczniejszą metodą nauki dziecka, jest pokazanie mu dobrego, a w tym wypadku zdrowego i aktywnego, modelu. Tymi modelami, mają być otaczający i wychowujący dzieci dorośli. Zatem akcja zachęca do zmiany zachowań nie tylko dziecka, ale całej rodziny czy placówki edukacyjnej.

Po co to robić. Powodów jest kilka. Aktywne dzieci, to zdrowsi dorośli. Nie tylko pod względem fizycznym, ale też psychicznym. Jak pokazują badania, dzieci, młodzież, a potem dorośli, którzy na co dzień uprawiają sport czy też mają stały nawyk aktywności ruchowej uczą się lepiej, lepiej radzą sobie ze stresem i wyzwaniami. W większym stopniu akceptują swoje ciało i rozumieją ograniczenia. Wreszcie łatwiej budują relacje społeczne i potrafią się odnaleźć w nowej grupie rówieśniczej.

Akcja Zdrowo i Sportowo, to również tematy związane z odżywianiem i odpoczynkiem. Padają w ostatnim czasie mity związane z traktowaniem sportu i ruchu, jako remedium na byle jakie odżywianie. Nie w ilości, a w jakości zarówno ruchu, jedzenia jak i snu, tkwi klucz do zdrowia i radości.

Udział w akcji jest bezpłatny (w zakresie jednorazowych zajęć pokazowych oraz cyklicznych materiałów edukacyjnych), gdyż udało się pozyskać partnerów i patronów, którzy wierzą w prezentowane w projekcie wartości. Zainteresowane placówki zachęcamy do zgłoszenia chęci udziału. Rodziców i opiekunów zapraszamy do subskrypcji newslettera, który dostarczać będzie nie tylko materiały, ale pokazywać będzie również przebieg akcji oraz jej uczestników.

W roku szkolnym 2017/2018 zajęcia sportowe prowadzimy w Warszawie, Trójmieście, Zielonej Górze, Łodzi i okolicach, ale do kontaktu i korzystania z materiałów zapraszamy bez względu na lokalizację.

W edycji 2017/2018 kontynuujemy także dodatkowe i całkowicie fakultatywne (ze względu na częściową odpłatność) szkolenia, warsztaty, a także pakiety sportowe dla szkół i przedszkoli. Występują tu jednak ograniczenia ilościowe i czasowe, zatem ich dostępność i cena musi zostać potwierdzona w toku bezpośredniego kontaktu z Kids&Sport.

więcej

Partnerzy i Patroni akcji Zdrowo i Sportowo w edycji 2017-2018

Podziel się tą treścią:
  • 34
  •  
  •  
  •  
  •  
  •