O nas

 

„CELEM NIE JEST WYCHOWANIE MISTRZA. CELEM JEST WYCHOWANIE LUDZI KOCHAJĄCYCH SPORT I AKTYWNE SPĘDZANIE CZASU”

MARTA GAPIŃSKA

Jestem mamą dwóch dziewczynek i od zawsze osobą bardzo aktywną, a rodzinne tradycje sięgają kilku dyscyplin. Przez wiele lat grałam w tenisa ziemnego, by swoją przygodę zawodniczą zakończyć ukończeniem kursu trenerskiego  i zdobyciem uprawnień instruktorskich. Sport stanowił i nadal stanowi ważną część mojego życia, ale także czynnik, który ukształtował mnie jako osobę. Dlatego zawsze chciałam, by moje dzieci również były aktywne i znajdowały przyjemność w uprawianiu sportu.

Podziel się tą treścią:
  • 1
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Oczywiście w pierwszym odruchu zaczęłam uczyć starszą córkę tenisa. Jednak, jak to zwykle u dzieci, córka postanowiła zmianić dyscyplinę. Od kilku lat jeździ konno. Od niedawna trenuje też siatkówkę. Co wybierze młodsza córka? Czas pokaże. Ważne, że obie kochają sport i znajdują w nim wiele radości.

Dla mnie osobiście, była to ogromna lekcja, z której wniosek stanowi motto naszej działalności: „Celem nie jest wychowanie mistrza. Celem jest wychowanie ludzi kochających sport i aktywne spędzanie czasu.”

Powodem uruchomienia projektu Kids&Sport było oprócz osobistych doświadczeń, również zderzenie z rzeczywistością zajęć sportowych w szkołach i przedszkolach. Zrozumiałam wtedy, że placówki oświatowe, ale też rodzice i opiekunowie potrzebują profesjonalnej pomocy w organizacji zajęć ruchowych.

To co dodatkowo wyróżnia nasze podejście, to przede wszystkim skupienie się na takim doborze rodzaju zajęć i sposobie ich prowadzenia, by można je prowadzić bezpośrednio w placówce. Bez kłopotliwych i czasochłonnych dojazdów na obiekty sportowe.

Chcąc wypełnić naszą misję, oprócz sportu dbamy również o odpowiednią edukację dzieci i dorosłych w zakresie zdrowego odżywiania oraz odpowiedniej ilości i jakości odpoczynku. Dlatego właśnie powstał nasz blog, ale także akcja „Zdrowo i Sportowo”.

zdrowoisporotowo_logo_PNG_bez_tla_maly

Bulk email software by FreshMail