Blog

By Rafał Gromek,

Jak wspierać dziecko
w codziennej aktywności ruchowej?
Film w serii materiałów edukacyjnych
powstałych w czasie trwania akcji
Zdrowo i Sportowo

Film dostępny jest również pod adresem: https://youtu.be/_xOOBNk853g

czyli w naszym kanale na YouTube (Playlista Zdrowo i Sportowo)

Zapraszamy do ćwiczeń. Czekamy na filmy z waszym wykonaniem.

Dzisiejszy film nawiązuje do dwóch wpisów, które pojawiły się na blogu Kids&Sport. Pierwszy to rozważania jak wspierać dziecko, które aktywności fizycznej z różnych względów nie lubi (A CO JEŚLI DZIECKO NIE LUBI SPORTU? – http://www.kidsandsport.pl/a-co-jesli-dziecko-nie-lubi-sportu/ ), a drugi dotyczy sytuacji gdy to rodzic, świadomy wagi aktywności ruchowej w rozwoju dziecka, sam ze sportem nie bardzo się identyfikuje (A CO JEŚLI TO RODZIĆ SPORTU NIE LUBI? – http://www.kidsandsport.pl/a-co-jesli-to-rodzic-sportu-nie-lubi/ ).

Chcemy w ramach rozwinięcia ww. rozważań pokazać, że zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku, aktywność ruchowa powinna być częścią naszego życia i nie musi to od razu oznaczać wspólnych zajęć sportowych, treningów, specjalizacji, etc. Zdecydowanie namawiamy do tego, by zachęcać dzieci do ruchu praktycznie „przy okazji”. Niech to będzie jak najczęstszy spacer, wyjście do sklepu, itp. Ale spróbować należy urozmaicić to o zadania, cele, wyzwania i zabawę.

Oczywiście możemy posłużyć się tu dodatkowymi rekwizytami, które jak to ma miejsce w filmie, pozwolą zorganizować wyścig hulajnogi i rolek, czy też konkurs śmiesznych minek. Ale nie jest to konieczne i może z powodzeniem zostać zastąpione zadaniami związanych z wykorzystaniem atrybutów naszego ciała (równowaga, skoczność) i dostępnych elementów infrastruktury miejskiej. Np. przejście po wysokim krawężniku, jako przeprawa nad kanionem, czy zeskoczenie z wyższego murku, jako trening walecznego ninja.

Podziel się tą treścią:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Tagi do wpisu

Podobne artykuły

Zajęcia sportowe on ...

Zajęcia sportowe online Wszystkie dzieci zaprasza ...

czytaj

Kids&Sport na p ...

  Wspólnie z Decathlon Polska zapraszamy na ...

czytaj

Nowy pakiet sportowy ...

Nowy pakiet sportowy w Twoim przedszkolu Wszystko ...

czytaj