Blog

By Rafał Gromek,

Zabawy z piłkami
film w serii materiałów edukacyjnych
powstałych w czasie trwania akcji
Zdrowo i Sportowo

Film dostępny jest również pod adresem: https://youtu.be/j366c8f2Uh8

czyli w naszym kanale na YouTube (Playlista Zdrowo i Sportowo)

Na blogu Kids&Sport rozpoczęliśmy niedawno serię materiałów poświęconych podstawowym umiejętnościom ruchowym (physical literacy). Całość zaczyna temat: 7 sposobów na sprawdzenie czy Twoje dziecko jest sprawne fizyczne

Będziemy je uzupełniać również filmami, które mają zaprezentować nasze propozycje w zakresie rozwoju poszczególnych cech motorycznych.

Zaczynamy od łapania i rzucania. W zaprezentowanym materiale wykorzystaliśmy miękkie piłki, które dostępne są w wielu rodzajach, a przede wszystkim w różnych rozmiarach. Ich miękkość jest ważna ze względów bezpieczeństwa, a rozmiar daje możliwość ćwiczenia jedną lub dwiema rękami. Piłki, które są na naszych zajęciach dostarczył partner akcji Zdrowo i Sportowo, firma Decathlon.

Oto kilka wybranych propozycji wyszukanych pod hasłem „Piłka piankowa” http://www.decathlon.pl/Kupowac/pi%C5%82ka+piankowa

Na początek proste podrzucanie piłki oburącz. Stopniowo coraz wyżej, a jeśli jest to zbyt proste dodajemy klaskanie w czasie gdy piłka jest w powietrzu. Kolejne zadanie to odbijanie piłki o podłogę, a w późniejszym etapie jej kozłowanie. Bardzo chętnie z użyciem piłek dzieci ćwiczą w parach lub większych grupach. Tu możliwych zadań jest bez liku. Rzucamy, turlamy, podjemy kozłem, etc. Za to następnym progiem trudności jest próba odbijania piłki od ściany (łapanie bezpośrednio po odbiciu lub po koźle) lub wprowadzenie do zabawy w parach drugiej piłki.

Dokładnie w taki sam sposób ćwiczyć można z piłkami małymi, przy czym wtedy koncentrujemy się na chwycie jedną ręką.

Zapraszamy do ćwiczeń. Czekamy na filmy z waszym wykonaniem.

Podziel się tą treścią:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Tagi do wpisu

Podobne artykuły

Lato – konspek ...

„Lato” – konspekt zajęć ruchow ...

czytaj

II rok programu szko ...

II rok programu szkoleniowego dla nauczycieli R ...

czytaj

I rok programu szkol ...

I rok programu szkoleniowego dla nauczycieli ̵ ...

czytaj