Blog

By Rafał Gromek,

O zdrowym odżywianiu, czyli spotkania z dziećmi w ramach akcji Zdrowo i Sportowo

Akcja Zdrowo i Sportowo w swym założeniu zawiera nie tylko elementy czysto ruchowe, ale również edukację w zakresie zasad zdrowego żywienia. Łącznikiem jest obalony niedawno mit, zgodnie z którym, można jeść dowolną żywność i w dowolnych ilościach, o ile towarzyszy temu odpowiednia dawka ruchu. Czyli w skrócie: „spalić można wszystko i nie ma to złego wpływu na organizm”. Nieprawda!!!

Spotkanie

O tym opowiadaliśmy na naszych spotkaniach z dziećmi, wychowawcami i rodzicami. Ostatnio odwiedziliśmy jedną z warszawskich szkół podstawowych. Prezentowaliśmy projekt Zdrowo i Sportowo, ale spotkanie dotyczyło przede wszystkim zdrowego odżywiania, a w szczególności wszechobecnego w żywności przetworzonej cukru.

Nasza prezentacja (w wersji dość skróconej dostępna na stronie http://www.slideshare.net/KidsAndSport/zdrowe-odywianie-czyli-spotkania-edukacyjne-w-ramach-akcji-zdrowo-i-sportowo) zachęca uczestników do wspólnego prześledzenia wybranej etykiety dość często wykorzystywanego produktu. Tym razem był to ketchup. Oczywiście jest to ćwiczenie, podczas którego przekazujemy pewny zakres wiedzy, ale przede wszystkim zachęcamy do świadomych wyborów. Również tych kulinarnych.

W drugiej części spotkania staraliśmy się wytłumaczyć co dzieje się z organizmem po zjedzeniu produktu zawierającego cukier, w zależności od jego rodzaju i naturalności występowania. Jak jest wykorzystywany, a w nadmiarze usuwany i magazynowany.

Przewodnim hasłem było jednak poszukiwanie wiedzy, zadawanie pytań i odnajdywanie odpowiedzi, które pomogą budować zdrowe nawyki żywieniowe.

Podziel się tą treścią:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Tagi do wpisu

Podobne artykuły

Zajęcia sportowe on ...

Zajęcia sportowe online Wszystkie dzieci zaprasza ...

czytaj

Kids&Sport na p ...

  Wspólnie z Decathlon Polska zapraszamy na ...

czytaj

Nowy pakiet sportowy ...

Nowy pakiet sportowy w Twoim przedszkolu Wszystko ...

czytaj