Blog

By Rafał Gromek,

Loloki kolejnym Partnerem akcji Zdrowo i Sportowo

Już za parę dni wejdziemy w nowy rok szkolny. Tym samym rozpoczniemy też kolejną edycję akcji Zdrowo i Sportowo. W roku szkolnym 2017/2018 do Partnerów wspierających nasze działa dołącza Loloki.

Oto co możemy przeczytać na temat naszego nowego Partnera:

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważnym elementem codzienności są urządzenia mobilne. Dzieci urodzone po roku 1995, nie znają świata bez elektroniki. Naukowcy ochrzcili je mianem „pokolenia ekranów”. Z badań przeprowadzonych w USA w kwietniu 2015 roku przez Pediatric Academic Societies wynika, że ponad 1/3 dzieci korzysta ze smartfonów i tabletów, zanim nauczy się chodzić i mówić! Trudno spierać się z faktami – obecnie elektronika jest nieodłączną częścią dzieciństwa.

Warto więc zadbać o to, by ten czas spędzony był na rozrywce przynoszącej dzieciom korzyść. Z takiego założenia wyszli twórcy Biblioteki Loloki, dostępnej za pomocą aplikacji mobilnych oraz strony Loloki.pl. Agnieszka i Krzysztof Jagodzińscy oraz Kaja Kulinicz stworzyli dziecięcą bibliotekę, a w niej ponad 200 nowych i nigdzie wcześniej niepublikowanych książek.

Wśród nich znajdziemy nie tylko bajki i opowiadania, ale też atlasy i książki edukacyjne, wspierające proces nauczania, które ułatwiają przyswojenie materiału do klasówek i są pomocne w edukacji domowej. Wszystkie te pozycje dostępne są tylko tutaj i nie były publikowane nigdzie indziej. Twórcy Biblioteki planują powiększać elektroniczny księgozbiór o około 10 nowych pozycji miesięcznie. Format książki, oferowany przez Loloki, to połączenie głosu lektora, ilustracji i tekstu. Tutaj słowo, obraz i dźwięk jednocześnie przemawiają do wyobraźni najmłodszych czytelników.

To jedyna dziecięca biblioteka, zawierająca ilustrowane audiobooki z tekstem, oferująca dostęp do wszystkich pozycji w ramach abonamentu. Już za niecałe 15 zł miesięcznie, dziecko może swobodnie korzystać ze wszystkich zasobów biblioteki, bez końca przebierając w ulubionych książkach. To mniej, niż płacimy za pojedynczego audiobooka. Z okazji Dnia Dziecka, w Lolokach na każdego czeka prezent! Każdy użytkownik, który zarejestruje się na stronie lub w aplikacji mobilnej w Dniu Dziecka, otrzyma w prezencie dwutygodniowy dostęp za darmo!

Dziecięca biblioteka mobilna stanowi ciekawą alternatywę dla przytłaczającej ilości hałaśliwych gier i telewizji. Wychodzi ona naprzeciw oczekiwaniom rodziców, którzy chcą wzbudzić w swoim dziecku pasję czytania i poznawania świata, choć często brakuje im czasu, by wybrać odpowiednie strony, gry, książki. Wszystkie książeczki, które znajdziemy w Mobilnej Bibliotece Mądrych Dzieci, zostały podzielone na 3 poziomy wiekowe. Są napisane przystępnym językiem i wzbogacone pięknymi ilustracjami oraz zdjęciami. Zasoby biblioteki podzielone są na kategorie tematyczne, takie jak: wynalazki, przyroda, bajki i baśnie, historia, biografie, zwierzęta, podróże, atlasy, geografia itp.

Wśród funkcji aplikacji mobilnej znajdziemy dwie, szczególnie odpowiadające wymaganiom dziecka:
1. Tryb offline, czyli możliwość pobrania książek wcześniej i wielokrotnego odtwarzania ich w dowolnym momencie bez dostępu do Internetu, przyda się podczas podróży i zaradzi nudzie na tylnym siedzeniu samochodu.
2. Tryb playlisty, czyli możliwość odtworzenia wielu książek pod rząd, pomoże w wyciszeniu się przed snem. Zarówno lista książek, jak i czas odtwarzania, może być ustawiony przez użytkownika.

„Loloki to nie tylko wyjątkowe książeczki dla dzieci; to również wsparcie samodzielnego czytania i jednoczesna nauka korzystania z technologii w mądry sposób. Zdajemy sobie sprawę, że nie każde polskie dziecko ma równy dostęp do świata kolorowych bajek i rzetelnej edukacji. Z tego względu chcemy wspierać Domy Dziecka oraz Oddziały Pediatryczne, udostępniając im zasoby biblioteki bezpłatnie.” – wyjaśnia Kaja Kulinicz współtwórca Biblioteki Loloki.

www.loloki.pl

Źródło badań:
http://www.aappublications.org/content/early/2015/04/25/aapnews.20150425-3

Podziel się tą treścią:
  • 15
  •  
  • 1
  •  
  •  

Tagi do wpisu

Podobne artykuły

Motywacja Tweet!func ...

Motywacja   Czym jest dla nas motywacja? Skup ...

czytaj

Poznajcie nas lepiej ...

Poznajcie nas lepiej!!!     Chcecie wie ...

czytaj

II rok programu szko ...

II rok programu szkoleniowego dla nauczycieli R ...

czytaj