Blog

By Rafał Gromek,

Loloki kolejnym Partnerem akcji Zdrowo i Sportowo

Już za parę dni wejdziemy w nowy rok szkolny. Tym samym rozpoczniemy też kolejną edycję akcji Zdrowo i Sportowo. W roku szkolnym 2017/2018 do Partnerów wspierających nasze działa dołącza Loloki.

Oto co możemy przeczytać na temat naszego nowego Partnera:

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważnym elementem codzienności są urządzenia mobilne. Dzieci urodzone po roku 1995, nie znają świata bez elektroniki. Naukowcy ochrzcili je mianem „pokolenia ekranów”. Z badań przeprowadzonych w USA w kwietniu 2015 roku przez Pediatric Academic Societies wynika, że ponad 1/3 dzieci korzysta ze smartfonów i tabletów, zanim nauczy się chodzić i mówić! Trudno spierać się z faktami – obecnie elektronika jest nieodłączną częścią dzieciństwa.

Warto więc zadbać o to, by ten czas spędzony był na rozrywce przynoszącej dzieciom korzyść. Z takiego założenia wyszli twórcy Biblioteki Loloki, dostępnej za pomocą aplikacji mobilnych oraz strony Loloki.pl. Agnieszka i Krzysztof Jagodzińscy oraz Kaja Kulinicz stworzyli dziecięcą bibliotekę, a w niej ponad 200 nowych i nigdzie wcześniej niepublikowanych książek.

Wśród nich znajdziemy nie tylko bajki i opowiadania, ale też atlasy i książki edukacyjne, wspierające proces nauczania, które ułatwiają przyswojenie materiału do klasówek i są pomocne w edukacji domowej. Wszystkie te pozycje dostępne są tylko tutaj i nie były publikowane nigdzie indziej. Twórcy Biblioteki planują powiększać elektroniczny księgozbiór o około 10 nowych pozycji miesięcznie. Format książki, oferowany przez Loloki, to połączenie głosu lektora, ilustracji i tekstu. Tutaj słowo, obraz i dźwięk jednocześnie przemawiają do wyobraźni najmłodszych czytelników.

To jedyna dziecięca biblioteka, zawierająca ilustrowane audiobooki z tekstem, oferująca dostęp do wszystkich pozycji w ramach abonamentu. Już za niecałe 15 zł miesięcznie, dziecko może swobodnie korzystać ze wszystkich zasobów biblioteki, bez końca przebierając w ulubionych książkach. To mniej, niż płacimy za pojedynczego audiobooka. Z okazji Dnia Dziecka, w Lolokach na każdego czeka prezent! Każdy użytkownik, który zarejestruje się na stronie lub w aplikacji mobilnej w Dniu Dziecka, otrzyma w prezencie dwutygodniowy dostęp za darmo!

Dziecięca biblioteka mobilna stanowi ciekawą alternatywę dla przytłaczającej ilości hałaśliwych gier i telewizji. Wychodzi ona naprzeciw oczekiwaniom rodziców, którzy chcą wzbudzić w swoim dziecku pasję czytania i poznawania świata, choć często brakuje im czasu, by wybrać odpowiednie strony, gry, książki. Wszystkie książeczki, które znajdziemy w Mobilnej Bibliotece Mądrych Dzieci, zostały podzielone na 3 poziomy wiekowe. Są napisane przystępnym językiem i wzbogacone pięknymi ilustracjami oraz zdjęciami. Zasoby biblioteki podzielone są na kategorie tematyczne, takie jak: wynalazki, przyroda, bajki i baśnie, historia, biografie, zwierzęta, podróże, atlasy, geografia itp.

Wśród funkcji aplikacji mobilnej znajdziemy dwie, szczególnie odpowiadające wymaganiom dziecka:
1. Tryb offline, czyli możliwość pobrania książek wcześniej i wielokrotnego odtwarzania ich w dowolnym momencie bez dostępu do Internetu, przyda się podczas podróży i zaradzi nudzie na tylnym siedzeniu samochodu.
2. Tryb playlisty, czyli możliwość odtworzenia wielu książek pod rząd, pomoże w wyciszeniu się przed snem. Zarówno lista książek, jak i czas odtwarzania, może być ustawiony przez użytkownika.

„Loloki to nie tylko wyjątkowe książeczki dla dzieci; to również wsparcie samodzielnego czytania i jednoczesna nauka korzystania z technologii w mądry sposób. Zdajemy sobie sprawę, że nie każde polskie dziecko ma równy dostęp do świata kolorowych bajek i rzetelnej edukacji. Z tego względu chcemy wspierać Domy Dziecka oraz Oddziały Pediatryczne, udostępniając im zasoby biblioteki bezpłatnie.” – wyjaśnia Kaja Kulinicz współtwórca Biblioteki Loloki.

www.loloki.pl

Źródło badań:
http://www.aappublications.org/content/early/2015/04/25/aapnews.20150425-3

Podziel się tą treścią:
  • 15
  •  
  • 1
  •  
  •  

Tagi do wpisu

Podobne artykuły

Zajęcia sportowe on ...

Zajęcia sportowe online Wszystkie dzieci zaprasza ...

czytaj

Kids&Sport na p ...

  Wspólnie z Decathlon Polska zapraszamy na ...

czytaj

Nowy pakiet sportowy ...

Nowy pakiet sportowy w Twoim przedszkolu Wszystko ...

czytaj