Blog

By Rafał Gromek,

„Kosmos 2” – konspekt zajęć ruchowych

 

 

W tym tygodniu, w newsletterach skierowanych do uczestników I i II roku programu szkoleniowego dla nauczycieli, proponujemy konspekty związane z tematem kosmosu. Dzieje się tak, gdyż rok 2018 obfituje w misje kosmiczne realizowane przez wiele krajów.

Niedawno NASA przeprowadziła udane lądowanie sondy InSight na Marsie i przesłała na Ziemię zdjęć oraz pierwszego nagrania dźwięku marsjańskiego wiatru. Przy okazji na zdjęciach można zobaczyć polską flagę, gdyż jedno z urządzeń wykorzystanych w tym śmiałym planie, zostało wykonane w naszym kraju. W ostatnich dniach chińska rakieta wyniosła na orbitę lądownik, który osiądzie na ciemnej stronie księżyca. Na orbitę trafił też pierwszy polski satelita, skonstruowany przez studentów. Jest wiec o czym opowiadać i w co się bawić. Zobaczcie konspekt zajęć pt. „Kosmos 2”.

Uczestników II roku programu szkoleniowego dla nauczycieli, zapraszamy też do zapoznania się z relacją z całości zajęć (około 20 minut) zrealizowanych w warszawskim Przedszkolu Frajda. Zajęć na podstawie konspektów „Kosmos” (I rok) oraz „Kosmos 2” (rok II).

Zobaczcie krótką zapowiedź tego materiału.

 

 

 

 
 
 

Podziel się tą treścią:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Tagi do wpisu

Podobne artykuły

Czas – konspek ...

„Czas” – konspekt zajęć ruchow ...

czytaj

Kosmos 2 Tweet!funct ...

„Kosmos 2” – konspekt zajęć ru ...

czytaj

Andrzejki Tweet!func ...

„Andrzejki” – konspekt zajęć r ...

czytaj