Blog

By Rafał Gromek,

Ćwiczenia zwinnościowe
kolejny z filmów
w serii materiałów edukacyjnych
powstałych w czasie trwania akcji
Zdrowo i Sportowo

W opublikowanym dziś filmie, zachęcamy do skorzystania z propozycji ćwiczeń kształtujących zwinność, a tym samym sprawność ogólną dziecka. Jako przykład wykorzystaliśmy doskonale znaną uczęszczającym na nasze zajęcia, zabawę w UFO.

Zwinność to jedna z cech, która przyda się oczywiście w każdym sporcie, ale jest też bardzo cenna w życiu codziennym. Jest też bardzo mocno związana ze sprawnością ogólną, a także bezpośrednio wpływa na to jak dziecko radzi sobie z wieloma sytuacjami, jak szybko i łatwo reaguje, a tym samym jak jest np. bezpieczne w sytuacjach nagłego zagrożenia.

Zaprezentowana zabawa, czyli tzw. UFO, oprócz mnogości wersji, daje możliwość naprawdę świetnej i dynamicznej zabawy. Da się ją przeprowadzić praktycznie w każdych warunkach. Oczywiście można wykorzystać do jej przeprowadzenia znaczniki (tak jak na filmie), czy miękkie piłki, ale można też wykorzystać kulki z papieru, czy nawet złożone skarpetki. Liczymy na Waszą kreatywność.

Pamiętajcie jednak, że jest to zabawa o dużym stopniu „szaleństwa” :)) Dzieci podczas jej wykonywania biegają, skaczą, krzyczą, piszczą. Zwróćcie więc uwagę na ich bezpieczeństwo. Grupa nie może być zbyt liczna, a obszar, na którym odbywa się ćwiczenie musi zostać uprzątnięty z wszelkich przeszkód.

Film dostępny jest również pod adresem: https://youtu.be/U07_jUtC0hU

czyli w naszym kanale na YouTube (Playlista Zdrowo i Sportowo)

Podziel się tą treścią:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Tagi do wpisu

Podobne artykuły

Lato – konspek ...

„Lato” – konspekt zajęć ruchow ...

czytaj

II rok programu szko ...

II rok programu szkoleniowego dla nauczycieli R ...

czytaj

I rok programu szkol ...

I rok programu szkoleniowego dla nauczycieli ̵ ...

czytaj